Ogrodzenia – 5 różnych propozycji.

ogrodzenia z BiałegostokuPrzeważnie budując swój wymarzony dom pierwsze o robimy to ogradzamy naszą działkę, chodź trochę chroniąc pozostawione na niej narzędzia przed niepożądanymi gośćmi. Zwykle są to prowizoryczne ogrodzenia mające nam służyć zazwyczaj do końca prac budowlanych. Gdy nadejdzie w końcu ten moment, gdy musimy wybrać właściwe ogrodzenie naszej posesji mamy do wyboru kilka propozycji. Najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń posesyjnych to: ogrodzenia metalowe, ogrodzenia betonowe, ogrodzenia drewniane, ogrodzenia panelowe, ogrodzenia siatkowe.

Ogrodzenia metalowe

Kiedyś, decydując się na ogrodzenie metalowe, trzeba było zlecić jego wykonanie w zakładzie kowalskim. Dzisiaj ich dostępność jest znacznie łatwiejsza i o wiele bardziej urozmaicona. Produkuje się je z metalowych kątowników lub profili zamkniętych zakończonych przeważnie jakimś motywem ozdobnym typu grot czy kula. Ogrodzenia wykonywane na zamówienie teoretycznie można indywidualizować jak tylko się chce, wszystko zależy od możliwości i umiejętności producenta, Można też kupić gotowe segmenty. Dobrej jakości ogrodzenia metalowe są zabezpieczone przed korozją (ocynk) oraz dostępne w wielu kolorach nakładanych metodą proszkową.

Ogrodzenia betonowe

Produkuje się je przeważnie z prefabrykatów ażurowych, gładkich lub łupanych. Są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne (pod warunkiem, kiedy są dobrze zrobione, nie mają szczelin, w których zbierałaby się woda, która zamarzając rozsadza ogrodzenie). Zaletą ogrodzeń betonowych jest ich cena. Występują w postaci betonowych bloczków, prefabrykowanych paneli, zbrojonego betonu monolitycznego, betonowych paneli barwionych na różne kolory. Wadą ogrodzeń betonowych jest duży ciężar.

ogrodzenia betonowe

Ogrodzenia drewniane

Tego typu ogrodzeń chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, są one chyba najstarszym znanym sposobem na odgrodzenie się od sąsiadów. Wybór ogrodzeń drewnianych jest ogromny tak samo jak rodzajów drewna, z jakiego się je wykonuje. Stawiając ogrodzenie drewniane należy tylko pamiętać by drewno, z którego zostanie wykonane było zdrowe, sezonowane a przede wszystkim zabezpieczone przed wilgocią, działaniem czynników zewnętrznych, grzybami czy owadami.

Ogrodzenia panelowe

Jak sama nazwa wskazuje są to gotowe panele, które montuje się między betonowymi lub metalowymi słupkami. Jest to rozwiązanie wyjątkowo tanie, praktyczne i szybkie w montażu. Panele wykonane są zazwyczaj z prętów o grubości od 4 do 8 mm zgrzewanych co 5 cm w pionie i co 20 cm w poziomie. Dostępne od ręki w każdym większym sklepie budowlanym.

Ogrodzenia siatkowe

Jest to siatka rozciągnięta pomiędzy metalowymi słupkami. Kupowana w rolkach. Rozwiązanie zdecydowanie najtańsze i wymagające najmniej pracy. Zdecydowanie jednak najmniej atrakcyjne wizualnie.

 

 

Artykuł powstał przy współpracy firmy „MAT-POL” KAZIMIERZ PLATA z Białegostoku oferującej między innymi ogrodzeniahttps://mat-pol.com.pl/ogrodzenia/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Materiały budowlane i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *