Rolety – sposób nie tylko na ładne okna.

rolety zewnetrzne

Większość z nas słysząc o roletach od razu myśli o roletach wewnętrznych i nie ma się co dziwić, na każdym kroku bowiem jesteśmy kuszeni przeróżnymi kolorami, wzorami czy rodzajami. Od zwykłych materiałowych po bardzo ostatnio modne rolety dzień-noc. Dziś jednak chcielibyśmy przedstawić Państwu rodzaj rolet niezbyt jeszcze u nas popularny i przeznaczony raczej do właścicieli prywatnych domów, a mianowicie rolety zewnętrzne. Rozwiązanie to mimo małej popularności zyskuje jednak coraz więcej zwolenników.

Rolety zewnętrzne – zalety

Zacznijmy od zalet. Największą zaletą rolet zewnętrznych jest sposób, w jaki oddziaływają na niepożądanych gości czyhających na nasz dobytek. Nawet, jeżeli zamontowane w naszym domu rolety zewnętrzne nie są jakoś szczególnie antywłamaniowe skutecznie odstraszają włamywaczy, którzy wolą wybrać domy pozbawione tej ochrony. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest izolacja termiczna. Rolety te nie przepuszczają ciepła ani światła słonecznego skutecznie chroniąc nasze wnętrza przed przegrzewaniem latem oraz utratą ciepła zimą. Zapewniają także pełne zaciemnienie, dzięki czemu wschodzące słońce nie zbudzi nas z samego rana. Rolety zewnętrzne idealnie sprawdzą się też w domowych salach kinowych.

roleta zewnętrzna brązowa

Rolety zewnętrzne – wady

Nie jest oczywiście tak, że rolety zewnętrzne posiadają wyłącznie zalety, mają też kilka wad. Jedną z największych jest ich cena, która jest znacznie wyższa niż w przypadku rolet wewnętrznych. Kolejnym bardzo dużym minusem jest ich montaż. Jeżeli pomyślimy o nich na etapie budowy i zostawimy odpowiednio dużo miejsca to dobrze, ale jeżeli zdecydujemy się na nie w późniejszym okresie musimy liczyć się po pierwsze z problemami przy montażu, po drugie musimy wtedy szukać rolet, które nie koniecznie będą nam się podobały a będą pasowały do wnęk okiennych. Problemem mogą okazać się też przerwy w dostawie prądu gdyż większość z nas wybiera modele automatyczne.

Inne dylematy

Zazwyczaj kupując rolety zewnętrzne wybór ten poprzedzają liczne przemyślenia typu: czy zależy nam bardziej na funkcjonalności czy może wyglądzie? Czy może jednak wybrać rolety wewnętrzne? Który model wybrać, antywłamaniowe czy zwykłe? Odpowiedzi na te pytania musimy udzielić sobie sami. Z pewnością jednak rolety zewnętrzne będą nie tylko chroniły nasz dom, ale nadadzą mu także charakteru.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Prestige – Okna i drzwi z Białegostoku posiadającą w ofercie rolety zewnętrzne https://oknaprestige.eu/rolety/ jak i rolety wewnętrzne https://oknaprestige.eu/rolety-wewnetrzne/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Materiały budowlane i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *