Klimatyzacja czy wiatraczek – co wybrać?

Klimatyzacja w domuOstatnie upały dały się we znaki wszystkim, nie tylko osobą starszym, nawet osoby młode i zazwyczaj pełne energii odczuły ich skutki. Sposobów na ulżenie sobie w tej sytuacji jest kilka: kąpiel w jeziorze, basenie czy morzu, małe przenośne wiatraczki ustawiane na biurkach czy w duże wiatraki w pokojach i biurach lub coraz bardziej popularne montowanie klimatyzacji. Pierwszy sposób da nam ulgę na chwilę, a po za tym nie będziemy non stop siedzieć w wodzie – co my ryby ;). Najczęściej wybierane są wiatraki lub klimatyzacja i tym dwóm rozwiązaniom postanowiliśmy się dzisiaj przyjrzeć bliżej.

Klimatyzacja v wiatrak – wady i zalety.

Każde z tych rozwiązań posiada swoje wady i zalety a decydując się na konkretny wybór warto się im dokładnie przyjrzeć. Zacznijmy od wad.

Wiatraki – mało wydajne, sprawdzają się na krótko, bardzo często ganiają w kółko gorące powietrze lub zasysają je z zewnątrz sprawiając, że temperatura zamiast spadać rośnie, zazwyczaj bardzo głośne.

Klimatyzacja – podstawową wadą klimatyzacji jest jej cena oraz konieczność częstego czyszczenia i serwisowania, montaż klimatyzacji, o ile wiatrak stawiamy i podłączamy do gniazdka, z klimatyzacją nie jest już tak łatwo, robi to profesjonalna firma. Kolejną wadą a raczej problemów jakich dostarcza klimatyzacja jest jej nieumiejętne używanie (np. różnica temperatur między wnętrzem pokoju a temperaturą na zewnątrz nie powinna przekraczać 6 stopni).

nowoczesna klimatyzacja z Białegostoku

Przejdźmy do zalet.

Wiatraki – podstawową zaletą jest cena, najtańsze modele można już kupić za 30 – 40 zł. Łatwość przemieszczania, zmieniamy pokój, bez trudu bierzemy wiatrak ze sobą. Na tym kończą się zalety wiatraków.

Klimatyzacja – o wiele sprawniejsza i wydajniejsza od wiatraka, automatyczna – wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę, schładza pomieszczenie, cicha, całoroczna – może ochładzać latem i ogrzewać zimą, daje nie tylko komfort termiczny, zapewnia również odpowiednią wilgotność.

Klimatyzacja czy wiatrak – wybór ostateczny.

To zostawiamy dla Państwa, nie każdego stać na klimatyzację, z drugiej strony wiatraki nie zapewniają odpowiedniego komfortu. Co zadowoli ciebie zdecydujesz sam. Jeżeli wybierzesz klimatyzację możemy polecić firmę ANTERM – Technika grzewcza i sanitarna z Białegostoku – https://anterm.pl/systemy-klimatyzacji/, jeżeli wiatraczek, kupisz go w pierwszym lepszym sklepie z AGD.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne budowlane i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *