Okna – sposoby montażu.

montaż ciepły wykonywany przez firmę z BiałegostokuDziś krótko i na temat spróbujemy wyjaśnić Państwu, czym różni się „montaż ciepły” od zwykłego. Pewnie niejeden z nas, a śmiało mogę powiedzieć, że większość z nas po wymianie okien na plastikowe wciąż przy dużym wietrze obserwuje niewielki ruch firanki. Wynika to przede wszystkim z nieprawidłowego montażu okien. Skutki takiego montażu mogą być o wiele gorsze niż małe przedmuchy, na przykład zagrzybienie ściany oraz całej stolarki.

Zwykły montaż okien

Zwykły montaż okien to nic innego jak osadzenie okna zazwyczaj na styrodurowym lub styropianowym profilu podparapetowym za pomocą dybli, kotew oraz pianki montażowej. Niedopuszczalny jest montaż okien wyłącznie na piankę montażową. Nie spełnia on podstawowych warunków zawartych w przepisach techniczno-budowlanych i z całą pewnością jest nieodpowiedni. Pod żadnym pretekstem nie powinniśmy się zgadzać na coś takiego. Tłumaczenia sprzedawcy, że tak się robi i tak jest dobrze są tylko wymówką oraz chęcią jak największych oszczędności.

Montaż ciepły

Ciepły montaż to tak naprawdę jedyny prawidłowy montaż, który spełnia przepisy i zapewnia odpowiednie uszczelnienie połączenia okna ze ścianą. W tym celu wykorzystuje się wspomniane już wcześniej specjalne profile parapetowe tak zwane „ciepłe parapety”, odpowiednio dobrane taśmy paroszczelne oraz paroprzepuszczalne. Jedyna ważna uwaga! Powinien być on wykonywany przez doświadczonych monterów, pomylenie taśm czy niewłaściwe ich przyklejenie może spowodować więcej szkód niż pożytku.

Prawidłowy montaż ciepły

Wnioski

Kupując czy zamawiając okna należy dokładnie zapoznać się z umową oraz jej warunkami, a także dopilnować ich spełnienia. Wiemy, że nie każdy od razu jest znawcą wszystkiego i musi wiedzieć jak się wszystko prawidłowo wykonuje. Jednak dziś, nie jest to żadna wymówka, w dobie Internetu można bardzo łatwo znaleźć odpowiednie informacje, a nawet poprosić montera by przedstawił nam prace, które po kolei będzie wykonywał. Teraz większość monterów czy firm oferujących okna będzie „wieszać na mnie psy”, że jeszcze tylko potrzeba im upierdliwych klientów, którzy stoją nad uchem i wszystkiego pilnują. Wiem, że dla nich najlepsze jest wpaść do klienta, szybko i byle jak zamontować i do następnego, by wyrobić jak największą normę. Ale to nie oni będą mieszkać w waszym domu tylko wy.

 

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy „Wawruk Nowoczesna stolarka” z Białegostoku oferującej między innymi montaż okien i drzwihttp://wawruk.pl/cieply-montaz-okien/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne budowlane, Materiały budowlane i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *