Pianka poliuretanowa nie tylko na poddasze.

Ocieplanie poddasza pianką purPianka poliuretanowa a raczej ocieplanie metodą natryskową dostępne jest na naszym rynku już dość spory okres czasu, lecz mimo swych niepodważalnych zalet wciąż przegrywa z tradycyjnymi metodami, czyli styropian i wełna. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest po części wyższa cena oraz niewiedza i nieufność w nowoczesne rozwiązania. Pytając klientów o zastosowanie pianki pur prawie wszyscy wymieniają ocieplanie poddaszy, zapytani o inne przykłady niemal połowa nie potrafi ich wskazać. Dlatego dziś chcielibyśmy pokazać Państwu inne możliwości pianki poliuretanowej niż tylko ocieplanie poddaszy. Zapraszamy.

Pianka pur – rodzaje

Zacznijmy od tego, że piankę poliuretanową możemy podzielić na dwa różne rodzaje: pianki otwartokomórkowe oraz pianki zamkniętokomórkowe. Różnica między nimi jest od razu zauważalna, wystarczy spojrzeć na parametry techniczne:

Pianka otwartokomórkowa – gęstość ok 7–14kg/m3, współczynnik przewodzenia ciepła od 0,034 do 0,039 W/(m*K).

Pianka zamkniętokomórkowa – gęstość od 30 – 60kg/m³, współczynnik przewodzenia ciepła od 0,02 do 0,024W/(m*K).

No, ale nie tym mieliśmy się zajmować, wszystkie parametry techniczne i właściwości można bez problemu znaleźć w Internecie.

Ocieplona elewacja pianką pur

Pianka pur – zastosowanie

Jak już wspominałem na wstępie mało kto potrafi wymienić więcej zastosowań pianki poliuretanowej niż ocieplanie poddaszy. Zacznijmy może od budownictwa jednorodzinnego, piankę pur możemy zastosować wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ocieplenie lub izolacja od wilgoci:

  • Hydroizolacja i ocieplenie fundamentów
  • Ocieplenie elewacji zamiast tradycyjnego styropianu.
  • Ocieplenie stropów również pomiędzy piętrami
  • Ocieplenie ścian wewnątrz budynków na przykład pod płytami g/k
  • Podłogi ogrzewane

Przejdźmy do innych zastosowań:

  • Ocieplenia budynków gospodarczych takich jak chlewnie, kurniki, obory, magazyny
  • Ocieplenia hal produkcyjnych
  • Ocieplenia magazynów
  • Ocieplenie garaży

Teraz tak w skrócie piankę poliuretanową możemy zastosować wszędzie tam, gdzie stosujemy styropian lub wełnę. Warto się nad tym dobrze zastanowić gdyż mimo droższej ceny zalet tego rozwiązania jest znacznie więcej.

Artykuł sponsorowany przez firmę SYMERIA Spółka z o.o. oferującą docieplanie budynków pianką purhttps://ocieplanie-pianka.eu/ocieplenie-budynku/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Inne budowlane, Materiały budowlane i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *