Odpowiedni parapet do konkretnego pomieszczenia.

Parapet granitowyWybierając parapety do nowego domu lub mieszkania mogłoby się wydawać, że nie jest to nic trudnego. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym długo, wybieramy jeden rodzaj, który najbardziej nam się podoba i zamawiamy. Można i tak. Jednak warto też zastanowić się nad przeznaczeniem naszego parapetu i wybrać taki, który najlepiej spełni swoją rolę. Niektórzy z was zapytają pewnie, o co tu chodzi? Zapraszamy do artykułu a dowiecie się wszystkiego.

Podstawowymi pomieszczeniami w naszym domu, w których znajdują się parapety to kuchnia, salon, czasami łazienka, pokoje, pomieszczenia gospodarcze (jakieś warsztaciki w piwnicy, kotłownie, garaż) a niekiedy schody, gdy mamy na przykład okno na półpiętrze. Mimo iż to tylko parapet warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego do konkretnego pomieszczenia.

Kuchnia.

Bardzo często się zdarza, że parapet służy nam za dodatkowy blat kuchenny. Przygotowujemy na nim posiłki, stawiamy gorące garnki by szybciej się ostudziły i tak dalej. Idealnym więc rozwiązaniem byłoby gdyby nasz parapet to wszystko wytrzymał, był odporny na zabrudzenia, zarysowania czy wysoką temperaturę. W tym przypadku funkcję tą spełnią parapety granitowe.

Salon.

Salon to część reprezentacyjna naszego domu więc to rolę odgrywa przeważnie wygląd. Parapety mają przyciągać wzrok, podkreślać charakter wystroju, być po prostu ozdobą. Do wyboru mamy parapety drewniane, parapety granitowe, parapety marmurowe czy parapety z konglomeratu.

Parapet w Rzeszowie

Łazienka.

Nie każdy z nas posiada okno w łazience, lecz czasami jest to po prostu konieczne. Parapety w tym pomieszczeniu narażane będą na dużą wilgoć, kontakt z mydłami, szamponami, środkami do czyszczenia i tak dalej. Tu znakomicie sprawdzi się granit, jest on jednak trochę drogi więc dobrą alternatywą będą parapety z konglomeratu.

Pokoje.

Sypialnia czy pokoje dziecięce, tu można by zaryzykować stwierdzenie, że każdy parapet będzie dobry. Sypialnia to nasza alkowa i po za nami mało, kto będzie tu zaglądał. Pokoje dziecięce, no cóż każdy, kto ma dzieci wie, że na parapecie będzie wszystko. Warto jednak zastanowić się nad tym samym rodzajem, co parapety w salonie, przy większej ilości możemy wynegocjować jakąś zniżkę. To samo tyczy się okien na schodach.

Pomieszczenia gospodarcze.

Tu wybór drogich parapetów granitowych czy drewnianych wydaje się być pomysłem mało racjonalnym. W tych pomieszczeniach najlepsze będą parapety najtańsze, wykonane z laminatu, PCV czy akrylu.

Czy mamy rację oceńcie sami, czekamy na wasze komentarze.

 

Artykuł powstał przy współpracy zakładu kamieniarskiego Rzeszów wykonującego parapety kamiennehttp://kamieniarzrzeszow.pl/kamieniarstwo/parapety/.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Inne budowlane, Materiały budowlane i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *