Wózki widłowe używane – warto czy nie.

Zakup nowego wózka widłowego to potężny wydatek i nie każdą firmę na to stać, szczególnie, gdy dopiero rozkręcamy swój biznes. Większość firm decyduje się na zakup maszyny używanej. Czy jest to takie dobre rozwiązanie? Spróbujemy odpowiedzieć a to pytanie.

Na co uważać kupując używany wózek widłowy.

Zazwyczaj jest tak, że na placu handlarza stoi lśniąca maszyna, czysta, wypieszczona, tak jakby nigdy nie pracowała, a do tego w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Na takie maszyny trzeba szczególnie uważać, wózek widłowy to nie zabawka, bardzo często pracują nieprzerwanie przez 16 godzin na dobę przewożąc tony towarów. Bardzo często jest tak, że właściciele tych maszyn wykorzystują je do maximum zanim się ich pozbędą. Świeża farba, odpicowane wnętrze czy pryśnięte czarnidłem opony to tylko niektóre sztuczki mające na celu ukryć faktyczny stan.

Używany wózek widłowy

Oto kilka rad, które pomogą ci kupić używany wózek widłowy. Po pierwsze zawsze kupuj od sprawdzonych handlarzy np. https://gmwozkiwidlowe.pl/wozki-widlowe/uzywane/. Po drugie nigdy nie kupuj sam, zabierz ze sobą zaufanego eksperta, a jeżeli takiego nie masz to chociaż pracownika z dużym stażem w obsłudze wózków widłowych. Sprawdzanie wózka zacznij od sprawdzenia czy wózek posiada certyfikat CE oraz czy jest dopuszczony do użytku przez Urząd Dozoru Technicznego. Poproś o instrukcję obsługi, raporty serwisowe, sprawdź poprawność raportowania robotogodzin. Następnie przejdź do skrupulatnego sprawdzania stanu technicznego. Bardzo ważne koniecznie przeprowadź jazdę próbną i to z obciążeniem. Poprzestawiaj ładunek, sprawdź czy nie ma wycieków, luzów czy hamulce działają prawidłowo.

Czy warto kupić używany wózek widłowy?

Nasza odpowiedź brzmi – warto. Pod warunkiem, że jest on w dobrym stanie technicznym. W innym przypadku możemy narazić się na spore wydatki. Mamy też dobrą radę – nigdy nie napalaj się na pierwszą z brzegu maszynę, sprawdź kilka propozycji i wybierz najlepszą. Nie śpiesz się.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maszyny budowlane i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *