Automatyka do bram – z czego się składa i jak dobrać najlepszą.

automatyka do bram z rzeszowaDla większości z nas automatyka do bram kończy się na wyborze napędu do bramy. Zazwyczaj wybieramy gotowy zestaw nie wnikając w to, co się w nim znajduje. Negatywne skutki takiego postępowania szybko dadzą nam o sobie znać. Dziś postaramy się przybliżyć Państwu co to jest ta automatyka do bram i z czego się składa. Zapraszamy.

Automatyka do bram – definicja

Ogólnie automatyka do bram to zespół urządzeń pozwalający nam na zdalne lub ręczne otworzenie bramy lub furtki. Spytacie pewnie, dlaczego ręczne skoro mówimy o automatyce? Już odpowiadam. W razie braku prądu lub usterki, każdą bramę powinno się dać otworzyć ręcznie, napędy powinny nam na to pozwolić. Zazwyczaj jest to specjalny klucz odłączający napęd.

Automatyka do bram – z czego się składa

Jak już pisaliśmy wyżej automatyka do bram to zespół urządzeń. Składają się na niego:

  • Piloty do bram i cała ta elektronika pozwalająca na zdalne uruchomienie napędu (odbiornik radiowy, w droższych modelach ekran lcd, sygnał alarmowy itp.)
  • Siłowniki do bram – stosuje się je głównie w bramach skrzydłowych
  • Napędy do bram – przeznaczony do bram przesuwnych

Tak w zasadzie prezentuje się cały skład automatyki do bram, chodź niektórzy wliczają do niego również szynę prowadzącą w bramach przesuwnych. Ja jednak traktuje ją jako część bramy a nie napędu.

napędy do bram z rzeszowa

Automatyka do bram – jak wybierać

Wybierając automatykę do bram warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze ciężar, po drugie częstotliwość otwierania, po trzecie jakość naszej bramy. Jeżeli budujemy nową bramę nie ma problemu, ale jeżeli planujemy dodać napęd do już istniejącej należy upewnić się czy jest ona w dobrym stanie i otwiera się lekko i bez problemu. Warto też domówić dodatkowe piloty by zawsze jeden był w rezerwie. No i gwarancja, zaopatrując się w automatykę do bram warto wybierać firmy, które oferują montaż i serwis. Montując samemu jest duże prawdopodobieństwo, że stracimy gwarancję. Sprawdzajmy też opinie o urządzeniach oraz firmach w Internecie. Jeżeli napęd lub firma ma jakieś wady z pewnością klienci o tym napiszą.

Artykuł sponsorowany przez „bramyrzeszow.pl” firmę oferującą niezawodną automatykę do bramhttps://bramyrzeszow.pl/automatyka-do-bram/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Inne budowlane, Materiały budowlane i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *